W zimowej kurtce nie musisz wyglądać grubo!

Nadeszła zima, a kolejna warstwa wierzchnia nie jest mile widziana? Nie ma co się obawiać. Każda figura znajdzie swoją ulubioną wersję kurtki, która pokona barierę pogrubiania i może nadać sylwetce wręcz bardzo atrakcyjnego wyglądu. Projektanci zadbali o wszystkich i nawet większy rozmiar nie musi powiększać, a nawet wyszczupli i podkreśli to, co w swoim ciele lubimy.

Doskonałe odzienie na chłodniejsze dni

W zimowej kurtce nie musisz wyglądać grubo! – jest to prawda absolutna. Można zatem postawić na modele dopasowane, które są wiązane w pasie za pomocą szarfy z tego samego materiału lub też posiadają pasek. Innym rozwiązaniem jest zakup zupełnie gładkich wariantów lub też wyselekcjonowanie takich, które mają delikatną fakturę – wszelkie mocne pikowania tutaj się nie sprawdzą i rzeczywiście pogrubią.

Optycznie możemy także wyszczuplić sylwetkę stawiając na ukryte zamki czy też guziki. Do rewelacji należą także duże kołnierze, które mogą stanowić część kaptura lub też można je dowolnie układać. Z kolei kieszenie muszą być bardzo ukryte by nie powiększały bioder – duże i z klapami odpadają. Inną opcją na którą trzeba zwrócić uwagę jest długość: dozwoloną jest ta sięgająca pośladków, do kolan, do połowy łydki.

Kolor ma znaczenie

Pozostaje jeszcze dobranie odcienia, który zharmonizuje się z danym typem urody i co najważniejsze: podkreśli jeszcze bardziej kolor włosów, cery, a także może stać się oryginalnym elementem kontrastowym dla reszty ciuchów. W ofertach znajdzie się barwa, która jest lubiana i w której czujemy się pewniej w danych sytuacjach. W sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji klasycznej czerni, szarości, granatu i brązu, a dla odważniejszych nie brakuje czerwieni, różu, żółtego czy też błękitnego. Kurtka musi także odpowiadać na nasze preferencje dotyczące konkretnego kroju: bardziej sportowego, eleganckiego czy też casualowego. Dokonując wstępnej selekcji łatwiej będzie wybrać zimową kurtkę, która spełni oczekiwania, ogrzeje ciało przy większych mrozach i zapewni wysublimowany design o tej szczególnej porze roku.