Uniwersalne kurtki na czasie dla mężczyzn

Mówi się, że za porządną kurtkę na zimę powinno się zawsze rozglądać. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się jakaś niezwykle opłacalna oferta. Być może nawet w czerwcu uda się dostać bardzo dobrej jakości kurtkę na zimę, która dodatkowo nie będzie posiadała niemodnego już fasonu.
Z drugiej jednak strony, mało kto chce mieć szafę wypełnioną jedynie kurtkami. Czy da się zatem kupić kurtkę, która zawsze będzie na czasie, a jednocześnie będzie uniwersalna i w dobrej cenie?

Bomberka, ramoneska, a może pikowana na jaką kurtkę warto postawić w nadchodzącym sezonie
Moda na każdą kieszeń wybierz modną i stylową kurtkę nie przepłacając

Uniwersalność to podstawa

Szukając kurtki na czacie, która będzie jednocześnie pasować do większości stylów ubierania się, zdecydowanie warto jest zwrócić uwagę na kurtki pikowane.
Kurtka pikowana to model, który trafia w gusta właściwie wszystkich panów. Docenią taki krój zarówno panowie lubujący się w elegancji, preferujących styl casualowy ale także sportowy. Jeśli tylko odpowiednio dobierze się krój, grubość i kolor, kurtkę pikowaną można z powodzeniem nosić przez cały rok, do każdego rodzaju stroju.

Jak dobierać długość i grubość?

W czasie wiosny i wczesnego lata, kurtka pikowana z powodzeniem może zastępować bluzę lub stanowić idealne korycie w czasie wieczornych powrotów do domu. Należy jednak pamiętać, aby nie wybierać wersji zbyt grubej i długiej wersji, ponieważ może to generować zbyt dużą ilość ciepła. Najlepszym wyjściem jest zakupić kurtki z możliwie najcieńszego materiału, a także sięgające najwyżej do połowy bioder.
Zupełnie inne cechy powinna posiadać kurtka pikowana na zimę, a także jesień. Powinny charakteryzować się przede wszystkim o wiele grubszą izolacją cieplną, a także powinny być nieco dłuższe od wersji wiosennych. Nie można również zapominać o tym, aby były one wyposażone w materiał, który nie będzie przepuszczał wody i wilgoci.
Jako opcje warto również brak pod uwagę kurtki na zimę z kapturem. W czasie wiosny będzie to tylko zbędny dodatkowy element kurtki, jednak w czasie jesieni może okazać się bezcenny.
Innymi słowy, kurtka pikowana jest ideałem jeśli chodzi o kurtkę, która zawsze będzie na czasie i która będzie stanowiła uniwersalne okrycie dla modnych panów.