Kurtki na jesień – przegląd popularnych modeli

Przy wyborze ubrań zawsze należy kierować się tym, co ma się już w swojej szafie. W zależności od stylu ubrań trzeba będzie dopasować do nich coś innego. Na szczęście modne kurtki jesienne są tak zróżnicowane, że występują w wielu wariantach. Połączą się z przeróżnymi stylami: miejskim, sportowym, eleganckim czy dziewczęcym.

Lekkie parki

Idealnie sprawdzą się już na końcówce lata, gdy wieczory staną się chłodniejsze i trzeba będzie coś na siebie zarzucić. Modele tego rodzaju zazwyczaj bardzo dobrze radzą sobie z delikatnym kształtowaniem sylwetki. Są zwężane w talii, którą podkreślają przy pomocy występujących w nich sznurków – wystarczy je ciaśniej związać, aby podkreślić figurę klepsydry lub się wyszczuplić. Dodatkowym atutem parek jest to, że najczęściej zawierają one albo kaptury, albo stójki. Dzięki temu chronią przed zimnem oraz zapewniają zabezpieczenie przed wiatrem i deszczem. Wyglądają też na tyle niezobowiązująco, iż można je zakładać wszędzie i do wszystkiego.

Kurtki skórzane

Klasyka gatunku. W każdym artykule, który opisuje modne kurtki jesienne, one po prostu muszą się pojawić. Ramoneski to modele nieśmiertelne. Charakterystyczne są dla nich szerokie kołnierze oraz gruby materiał, który nadaje im mocnego wyglądu. A wbrew pozorom taka ramoneska nie musi być noszona do równie rockowych stylizacji. Ostatnio znacznie modniejsze stały się te kompozycje, w których ciężkie kurtki i np. masywne buty łączy się z bardzo delikatnymi spódnicami, lekkimi spodenkami i sukienkami.

Czytaj też: jaki krój kurtek zimowych wybrać?