Krótkie kurtki dla pań

W tym sezonie stanowią alternatywę dla długich i oversize’owych fasonów. Modne są zwłaszcza wyraźne i zdecydowane wykończenia w postaci ozdobnych guzików, naszywek i kieszeni. Wiele stylizacji posiada też duże kieszenie, co w tym sezonie również jest popularne, ubrania dla aktywnych.
Krótkie kurtki dla pań mogą być jednocześnie stylowym elementem stroju, przypominającym np. żakiet lub marynarkę. W tej wersji można pod nie założyć sukienki, spodnie, spódnice – zawsze będą wyglądać efektywnie. Sprawdzają się na co dzień i stanowią alternatywę np. dla płaszczów lub ramonesek.

Inne modele kurtek w… skróconej wersji
Moda na krótkie kurtki powoduje, że coraz częściej można znaleźć też ramoneski lub kurtki z jeansu w krótkim kroju. To odpowiedź na modę na krótkie narzuty damskie, które idealnie sprawdzają się w lekkiej, codziennej stylizacji, w której ma być nam po prostu wygodnie. Są praktyczne i modne, ponieważ z powodzeniem sprawdzają się na co dzień, np. do pracy lub na uczelnię.
Cały czas modne są też sportowe wersje kurtek, także tych z krótkim krojem. To propozycja dla osób aktywnych, które wybierają się np. na spacery lub lubią wojaże po sklepach i po mieście w chłodniejsze, jesienne dni.